Mramor je hornina obsahující více než 95% kalcitu, zbývajících 5% tvoří různé nerosty (hematit, grafit, limonit), jílovité hmoty i organické látky, například fosílie. Mramor je synonymem luxusu a krásy. Pro své nezaměnitelné vlastnosti a estetický dojem je vhodný zejména do interiérů, ale často se používá i pro venkovní dlažbu. Barevná škála mramoru je velice pestrá, od bílé, béžové, růžové, přes různé odstíny všech barev, až po čokoládově hnědou a černou. Například tmavé barvy a proužky na světlých odstínech způsobují rozptýlený grafit.

Obklady z přírodního kamene:

Obecně mají své nezaměnitelné kouzlo, ale teprve díky mramoru poznáte, v čem tkví opravdový luxus. Vytvořte si s pomocí kamenných obkladů a dlažeb z mramoru unikátní interiér, který podtrhne krásu vašeho bydlení.

Použití mramoru:

Exteriéry i interiéry – obklady a dlažby do koupelny, kuchyně, předsíně, haly, chodby, obývací pokoje, ložnice, pracovny, fasády, kanceláře, domy, byty, parapety, schody, barové pulty, krby, lázně, sauny, terasy apod.

Formátované kalibrované mramory nabízíme v rozměrech:
10x10cm, 20x10cm, 30,5×30,5cm, 45,7×45,7cm, 60,1×30,5cm, 60,1×60,1cm, tloušťka 1-2cm, je možné dodat i jiné formáty.

OBKLADY Z MRAMORU

Mramor Silver

Mramor Silver


Kamenná dlažba z mramoru do interiéru

Tento originální stříbrno-šedý mramor je vyjímečný svým nadčasovým vzhledem, ale také tím, jak působí elegantně ve všech interiérech. Kamenná dlažba nebo obklad z tohoto mramoru je prostě klasika, která okouzlí každého.

Díky světlému odstínu a pozoruhodnému zbarvení do stříbrno-šedých odstínů s tmavě šedým žilkováním je kamenná dlažba Silver trendem v moderních interiérech.

Mramor se používá jako kamenný obklad nebo dlažba do koupelny, kuchyně, vstupní haly, předsíně, chodby, pracovny nebo obývacího pokoje.

Mramor Cappuccino

Mramor Cappuccino


 

Mramor coby přírodní kámen se používá jako přírodní kamenný obklad nebo kamenná dlažba.

Díky svému zbarvení do světlých a teplých tonů (pískově žluté, stříbrně šedé, hnědé, červené, krémové apod.)

nachází své uplatnění především v koupelnách nebo jako dekorativní kamenný obklad či dlažba a všude tam,

kde je pro zákazníka důležitý design.