Břidlice tmavě šedá 60×60 cm – kamenný obklad

Břidlice tmavě šedá


 

Břidlice v tmavě šedém odstínu je přírodní obkladový kámen, který dokonale vyzdobí Váš interiér i exteriér. Působí velmi elegantním a honosným dojmem a dodá všem koupelnám, podlahám, případně obkladům fasády, moderní vzhled. Tento extravagantní kámen se prodává ve dvou odlišných velikostech, rozměry menší varianty jsou 30 x 60 cm a větší varianta má 60 x 60 cm, kdy síla kamene je 1 cm a jeden m² váží  28 kg.

Krásně zpracované kamenné desky z břidlice vytěžené v Brazílii se krásně vyjímají na stěnách v interiéru a na fasádě rodinného domu.

Ale také lze tyto desky použít jako dlažbu.

Tmavě šedý odstín i přesto, že je svým způsobem výstřední je zároveň velmi neutrální a moderní tudíž se dobře kombinuje v moderních interiérech.

 

Popis

Technická specifikace

Materiál:Břidlice
Barva:tmavě šedá
Šířka:60 cm
Výška:60 cm
Tloušťka:1 cm
Hmotnost:28 Kg/m2
Dostupnost:Skladem
Mrazuvzdornost:Ano
Spárování:Ano
Povrchová úprava:Štípaná
Rohové prvky:Ne
Obsah balení:1 m2
Cena bez DPH:960,- Kč/m2
Cena vč. DPH:1 162,- Kč/m2

Břidlicový obklad je typ přírodního kamene, který je velmi nenáročný na údržbu. V interiéru doporučujeme čistit standardním způsobem.

V exteriéru využíváte vysokotlaký čistič, použijte spíše slabší proud, poté zůstane Váš obklad nebo dlažba jako nová.

Pokud si nevíte rady jak vybrat, objednat či položit kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, nebo osobně navštivte naši kamennou prodejnu v Brně nebo v nově připravované prodejně v Praze, kde si můžete také všechny dlažby prohlédnout a nechat se inspirovat.

Nechat inspirovat se můžete také na našich webových stránkách v již realizovaných projektech, kde jsme se zákazníky vybrali nejvhodnější návrhy a výsledná práce je opravdu dech beroucí.

Při nákupu u nás jsme schopni zajistit dopravu po celé ČR i SR, pokud se nerozhodnete na osobním vyzvednutí.

POUŽITÍ:

  • kamenné obklady fasád a soklů rodinných domů, chat, komerčních objektů
  • kamenné obklady na stěnu do interiéru
  • přírodní kámen pro obklad barových pultů, kleneb a výklenků
  • venkovní obklad na ploty, sloupy a sloupky
  • venkovní obkladový kámen na komíny, krby, grily, terasy
  • kamenný obklad dveří a oken

Břidlice je označení pro usazené částečně metamorfované horniny s jemnou zrnitostí vzniklé z jílovců a prachovců. Obsahuje především minerály biotitmuskovit a andalusit. Pokud jsou břidlice dále vystaveny vyššímu tlaku a teplotě, vznikají z nich přeměněné horniny označované jako krystalické břidlice. Břidlice mívají černou až šedou barvu; vyznačují se dobrou rovinnou štěpností, takže z nich lze snadno vytvářet tenké desky.

Přírodní kámen břidlice má výborné izolační vlastnosti vůči elektřině. Někteří pak používají dodnes břidlice pro ostření nožů. V místech těžby břidlice se kvalitní pláty břidlice používaly i pro náhrobní kameny.

Břidlice také může obsahovat fosilie organismů.