Velmi populární alternativou pracovních desek z přírodního kamene se v posledních letech staly kuchyňské pracovní desky z umělého kamene. Z umělého kamene nebo také technistone se vyrábí jak kuchyňské pracovní desky tak koupelnové desky pod umyvadlo. Díky moderním technologiím a různým možnostem zpracování získáváme naprosto neomezené možnosti při výrobě kamenných kuchyňských desek.

Do pracovních desek se samozřejmě vyřezává otvor na varné desky a dřezy s vodovodní baterií. Nicméně je také možné vyfrézovat odkapové drážky nebo rovnou kamenný dřez dle požadavků zákazníka. Kromě kuchyňských pracovních desek je možné vyrobit také koupelnové desky, schody, parapety, desky na stůl, krbové desky a krbové římsy, ale také umyvadla či vany. Desky je možné nařezat na zakázku dle požadavku na různé i atypické rozměry.

Technistone je umělý kámen českého původu vyrobený z extrémně tvrdého konglomerátu křemene, žuly a polyesterového lepidla doplněného o barviva a kousky skla. Díky těmto směsím vzniká materiál, který má stále velmi podobné vlastnosti jako přírodní kámen, ale navíc má určité benefity jako snadnější údržbu a také nabízí větší možnost výběru barev. Technistone bez obtíží odolává vysokým teplotám kolem 120 °C. Jeho největší předností je však jeho nepropustný povrch propůjčující materiálu  odolnost vůči vodě, olejům a agresivním látkám běžně využívaných v domácnostech (čisticí prostředky, víno, káva, přírodní šťávy apod.). Velkou výhodou umělého kamene je především jeho rezistence vůči mechanickému poškození.

Kuchyňské desky - Technistone

Kuchyňská deska 02

Kvarcit tiger yellow


Přírodní kámen kvarcit žlutý je jeden z nejmasivnějších kamenných panelů, který se vyrábí.
Působí opravdu velmi masivně a je chloubou fasád rodinných domů. 
Tento obkladový kámen patří mezi tvrdé a odolné kamenné obklady a také je velmi těžký a evokuje opravdu kus skály.
Skvěle vypadá jako obklad na dekorační stěně např. v jídelně, obývacím pokoji, ložnici, ale klidně na chodbách nebo ve vstupní hale. 
Nejlépe ovšem vynikne právě na fasádách domů a zídkách kdekoli v interiérech.